Li-ion експлозија-доказ електрична Извлекувач на возилото - Кина Шандонг Honglu

Li-ion експлозија-доказ електрична Извлекувач на возилото

 • Бренд име: Т-крал
 • Начин на плаќање: Со T / T, L / C, или други начини на плаќање
 • Набавка способност: 100set месечно
 • Време на испорака: 30 дена по исплата
 • Пакување детали: голи пакување
 • Port: Порт Кингдао, Шандонг
 • детали за производот

  Тагови производ

  Мод WLR-19
  тип структура Двоен ред 19 патнички возила
  режим на возење Задниот погон на две тркала
  специфична моќност 7.99
  Номинален број на лица (лица) 19
  број отценети оптоварување (лице) на кабината 2
  Комплетниот максималната маса на возилото (kg) 5420
  Не-оптоварување оптовареност на предната оска (kg) 2570
  Осовина товар по не-оптоварување (kg) 2850
  Бруто маса (kg) 6887
  Полно оптоварување оптовареност на предната оска (kg) 2967
  Полно оптоварување оптовареност на задната оска (kg) 3920
  Број на оски 2
  Меѓуоскино растојание (mm) 2900
  режим на сопирачките возење на сопирачките Влажни сопирање, електрични помош повратни информации
    сопирачка за паркирање Пролет хидраулични сопирачки ослободување влажни сопирачки
  режим на управувачот Хидраулични Асистентката deflecting пред воланот
  Максимална влечна сила (kN) 23,7
  Максимална влечноста (°) 14
  Тек стабилна агол (°) 28
  Максимална брзина (km / h)   25
  Минимум дијаметар на вртење (мм) Во внатрешноста 9080
    Надворешен 12100
  Минимална пресвртна пат Пречник на кругот на круг (мм) Во внатрешноста 9080
    Надворешен 13500
  број на гумите 6
  Шарата (мм) мерач фронт 1512
    задни гуми 1426
  Минимално растојание земјата (мм) 170
  големина форма (должина × ширина × висина) (mm) 5995 × 1900 × 2150
  Континуирано километража (км) 150
  Полнење интервал (h) 2-6

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !