4102 рудникот специјално возило - Кина Шандонг Honglu

4102 рудникот специјално возило

 • Бренд име: Т-крал
 • Начин на плаќање: Со T / T, L / C, или други начини на плаќање
 • Набавка способност: 100set месечно
 • Време на испорака: 30 дена по исплата
 • Пакување детали: голи пакување
 • Port: Порт Кингдао, Шандонг
 • детали за производот

  Тагови производ

  име Рудникот специјално возило
  моторот YC4102ZLQ
  моќ 95KW
  вкупната маса 17000kg
  максималната тежина 7500kg
  отценети оптоварување 9500kg
  Карго ван големина 3700 * 2200 * 800mm
  големина на возилото 5900 * 2400 * 2700mm
  меѓуоскино растојание 3500mm
  Такси таванот безбедност Инженеринг
  Моќ со помош на управувачот хидраулично
  Предната и задната оска 2080 / 153AS (фрлија челик мост) (6,833)
  режим на возење Погон на четири тркала
  гуми 8,25-20
  Песна (предни / задни) 1620mm / 1725mm
  режим авто-истовар Двоен врвови
  Менувач SC8T50CX
  рамка 255 * (8 + 5)
  сертификација КА

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !